ПРОФІЛАКТИКА НЕГАТИВНИХ ЯВИЩ, АУТОАГРЕСІЇ

ШАНОВНІ УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ!

Нагадуємо про діяльність гарячих ліній, та доступу до їх послуг:

Національна дитяча гаряча лінія: 0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних)

116111 (безкоштовно з мобільних)

10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я.

Цей день відзначається з 1992 року, з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health).

Тож декілька корисних порад:

Працювати над самим собою, в числі іншого, означає:

• - давати собі відпочинок;
  • - не лаяти себе;
  • - бути дбайливим і уважним до свого тіла і здоров'я;
  • - робити те, що приносить здорове задоволення;
  • - прислухатися до своїх почуттів;
  • - формувати  власне уявлення про себе, не сильно залежне від думки інших людей;
  • - перестати бути жертвою і не порівнювати себе з іншими, щоб було над чим постраждати;
  • - відрізняти любов і жалість;
  • - не захищати себе, принижуючи інших;
  • - не залякувати інших, щоб затвердити свою владу;
  • - нести відповідальність за свої почуття та вчинки;
  • - дозволяти собі деякий час бути втомленими і непродуктивними.

Як подолати осінні негативні настрої?

Осінні негативні настрої, як і будь-які перепади емоційного стану, можуть бути пов’язані і суто з індивідуальними факторами. Негативгні настрої часто виникають на підґрунті фізичного або розумового перенапруження, коли ми мало спимо і багато працюємо. Осінь — сезон застуд, зниження імунітету, загострення наявних проблем зі здоров’ям, що відбиваються на психічному стані.
Осінні, як і будь-які інші  перепади настрою, ігнорувати ні в якому разі не варто. Аби самостійно покращити свій емоційний стан, виконуйте наступні пункти:
  • Займіться спортом. Головне — вибрати той вид спорту, який був би вам цікавий. Це може бути відвідування басейну, тренажерного залу, ранкова пробіжка та інше.
  • Відрегулюйте свій раціон харчування та режим сну. Слідкуйте, що б у вашому щоденному раціоні були присутні свіжі овочі та фрукти. А також додайте до свого звичного сну ще одну годину. Адже вашому організму потрібно буде більше часу на відновлення сил.
  • Частіше зустрічайтеся з близькими людьми. Посміятися в компанії рідних чи друзів дуже корисно: сміх знижує рівень гормонів стресу.
  • Займіться приємними справами. Заняття, яке принесе не тільки результат, але і задоволення – ось розв’язання проблеми осінньої депресії. Вишивайте хрестиком, в’яжіть, колекціонуйте листівки і багато іншого. Таким чином ви займете себе і у вас залишиться мінімум часу на нудьгу.
  • Якщо самостійно побороти депресію не можете, обов’язково зверніться за допомогою до фахівців.
За матеріалами Viber-спільноти від МОЗ “Covid-19 Психологічна підтримка

Пам*ятайте, що не завжди причина аутоагресивної поведінки або скоєного аутоагресивного вчинку знаходиться в площині  психологічної проблеми -  що це може бути і економічна проблема, і соціальна, і  релігіозна, і культурологічна,  на рівні психічних розладів  та ін..

Рекомендації щодо профілактики аутоагресивної поведінки

Важлива тема попри все
10 вересня - Всесвітній день запобігання самогубствам.
Кількість самогубств у світі зростає щороку.
В Україні статистика також невтішна. Особливо вразливими категоріями є діти та підлітки.
Психологи розповідають, що причини суїциду різноманітні і полягають не тільки в особистісних переживаннях і обстановці, яка травмує психічно, але й у соціально-економічній та моральній організації суспільства.
  •   Основні мотиви самогубства серед молоді
  •   Переживання образи, самотності, відчуженості, неможливість бути зрозумілим.
  •   Реальна або уявна втрата батьківської любові, нерозділене кохання (кохання без взаємності), ревнощі.
  • Переживання, пов'язані із смертю одного з батьків, розлучення батьків.
  • Почуття провини, сорому, образи, незадоволеності собою.
  • Страх перед ганьбою, глузуванням, приниженням.
  • Страх перед покаранням.
  • Любовні невдачі, сексуальні ексцеси, вагітність.
  • Почуття помсти, погроз, шантажу.
  • Бажання привернути до себе увагу, викликати жаль, співчуття.

Згідно статистики, сімейні конфлікти спричинюють 60-80% суїцидів.
Хоча багато самогубства відбуваються без подачі будь-яких попереджувальних сигналів, у поведінці більшості людей, налаштованих на суїцид, можна все ж розпізнати  тривожні сигнали:
 людина страждає на депресію;
  •   втрачає повагу до себе й інтересу до того, що раніше було йому дорогим;
  •  песимістично ставиться до майбутнього;
  •  активно завершує справи, пише заповіт, роздає цінні речі;
  •  починає більше пити;
  •  спить занадто мало або занадто багато;
  •  виглядає стурбованим і неспокійним;
  •  ізолюється від близьких;
  •  відчуває сильні перепади настрою.
... Депресія і суїцид - це не "десь" і не "з кимось", це дуже близько, і може торкнутися кожного.  Бережіть своїх близьких.