БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В МЕРЕЖІ "ІНТЕРНЕТ"

Говоріть із дітьми про приватність. Розповідайте, яку інформацію про себе краще не публікувати (документи, дані кредитних карток, місцезнаходження).

• Налаштуйте приватний доступ до профілів, щоб контролювати, хто може бачити публікації дітей, хто може коментувати дописи тощо.
  • Облаштуйте безпечне середовище для дітей із використанням технологій (перевірте, чи встановлені на комп'ютерах в школі та вдома антивірусні програми та чи оновлене ліцензійне програмне забезпечення).
  • Встановлюйте складні паролі на телефони й комп’ютери та переконайтеся, що вони є на пристроях у дітей. І не забувайте про двофакторну аутентифікацію.
  • Якщо дитина має онлайн-друга та хоче зустрітися із ним/нею вживу, то не дозволяйте йти на таку зустріч самостійно, люди не завжди можуть виявитися в реальному житті тими, ким видають себе в соцмережах.
  • Говоріть із дітьми про їхню онлайн-активність. Цікавтеся тим, що вони роблять у інтернеті, із яких джерел отримують новини тощо.
  • Важливо, щоб у дітей не виникало відчуття, що батьки їм не довіряють.
  • Якщо діти користуються соціальними мережами, то потрібно знати, що їм має бути щонайменше 13 років для цього.
  • Не забувайте про функцію батьківського контролю. За допомогою неї ви можете фільтрувати контент і профілі, за якими слідкують діти.

Важко уявити сучасний світ без інтернету. Крім того, що Інтернет дозволяє тобі знайти потрібну інформацію, мережа значно розширює коло твого спілкування. Діти все частіше спілкуються через соціальні мережі, де щодня наражають себе на небезпеку.
Тому, нагадую декілька важливих правил під час користування інтернетом
ПАМ'ЯТКА
* Не давайте нікому своїх паролів.
* Не надавайте особистої інформації поштою чи в чатах без гострої на те потреби.
* Не реагуйте на непристойні та грубі коментарі, адресовані вам.
* Повідомляйте про ситуації в інтернеті, які вас непокоять (погрози, файли певного місту, пропозиції).
* Відмовляйтесь від зустрічей з випадковими людьми, з якими познайомились в онлайні.
* Не діліться своїми фото з незнайомцями.
* Не повідомляйте інформацію про кредитки батьків (номер картки, термін дії та таємний код).
* Не викладайте фото квитків, на яких видно штрих-код чи QR-код.
* Не скачуйте та не встановлюйте невідомі програми за посиланнями, навіть якщо їх надали друзі.
* Встановлюючи перевірені програми, контролюйте, щоб на ПК не додались небажані програми.
* Не переглядайте інформацію за невідомими посиланнями (друзі, які ними діляться можуть не підозрювати про загрозу).
* Не відкривайте листи-спам, вони можуть містити віруси.
5 простих
правил для батьків
1. Підвищуйте власну комп'ютерну та інтернет-обізнаність
2. Опановуйте інтернет разом із дитиною
3. Станьте другом дитині у соціальній мережі, або попросіть близьких знайомих зробити це
4. Встановіть "Батьківський контроль". Регулярно оновлюйте антивірус
5. Створіть територію безпечного інтернету. Використовуйте поновлюваний перелік безпечних для дитини сайтів.
Дитина має розуміти, що може розраховувати на підтримку та захист дорослих.